Wspólnicy z Przypadku recenzja filmu

Książki tych autorów często mieszają w głowie czytelnika, niczym w misce z mąką. Miałem podobne wrażenie oglądając tę produkcję, co oczywiście wpływa pozytywnie na jego ocenę.

Dwóch przypadkowych pasażerów i konduktor stają się wspólnikami, z powodu dość nieprzyjemnego zdarzenia. Na  jednej ze stacji do pociągu wsiada podejrzany mężczyzna bez biletu. Konduktor pozwala mu wejść, ale będzie musiał potem zapłacić. Tajemniczy pasażer zaczyna zażywać ogromne ilości proszków, popijając wszystko wódką. Czynności doprowadzają do szybkiego zgonu mężczyzny. Główni bohaterowie zaczynają się nim interesować, a konduktor otwiera pudełko, które delikwent trzymał w rękach. W środku znajduje się ciekawa, mała skrzyneczka ze skarbem. W głowach naszych bohaterów pojawia się pomysł pozbycia zwłok, zagarnięcie i podzielenia klejnotów. (laurem.pl laptopy poleasingowe kraków

Po dłuższych przemyśleniach wdrażają plan w życie, nie wszystko idzie jednak gładko. Nie tylko oni chcą przywłaszczyć sobie skarb, a nieboszczyk jest osobą poszukiwaną. Sytuacja ostro się komplikuje, historia mocno zaplątuje, a nasi bohaterowie nie do końca są tymi za kogo się podają.

Bardzo ciekawa i elektryzująca historia. Wszystko zaczyna się stopniowo plątać i komplikować, co dodaje smaku całej opowieści. Film mimo, że nie najwyższych lotów potrafi przyciągnąć, jak skarb, którego pragną wszyscy pasażerowie. Największym atutem jest to, że nic nie jest tym, czym się wydaje. I do samego finału czujemy się zagubieni, jak dziecko we mgle. Przyjemna rozrywka, na długie, nudne wieczory.

Jakub Lipczik

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl, a tekst jest własnością tego serwisu

Tytuł oryginalny: Night Train
Produkcja: USA, Niemcy, Rumunia
Rok wydania: 2009
Dystrybutor: Monolith
Reżyseria: Brian King
Scenariusz: Brian King
Zdjęcia: Christopher Popp
Muzyka: Henning Lohner
Obsada: Danny Glover, Leelee Sobieski, Richard O′Brien, Steve Zahn
Gatunek: Thriller, kryminał, akcja
Czas trwania: 87 min.

Ocena:
5/10