Thor

Tytuł oryginalny: Thor
Produkcja: USA
Data premiery: 29 kwietnia 2011
Dystrybutor: UIP
Reżyseria: Kenneth Branagh
Scenariusz: Stan Lee
Zdjęcia: Haris Zambarloukos
Muzyka: Patrick Doyle
Obsada: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman
Gatunek: fantasy

Odkąd Marvel samodzielnie wydaje swoje produkcje, bez problemu zatrudnia wielkie gwiazdy i tworzy piękne filmowe widowisko. W celu ukończenia swoje uniwersum, (którego zwieńczeniem mają być ‘The Avengers”) każdego roku przedstawiają nam kolejnych członków bohaterskiej eskadry. Był już Tony Stark i Bruce Banner, teraz czas na Thora, a wkrótce na Kapitana Amerykę. Za reżyserię przygód boga piorunow zabrał się Kenneth Branagh. Odpowiedzialny i zdolny twórca, którego dzieci to m.in. „Sleuth” i „Valkiria”.

Thor jest bohaterem nordyckiej mitologii i synem króla bogów – Odyna. W marvelowskim uniwersum zajmuje bardzo ważne miejsce. Jest jednym z założycieli „Avengers”, a także postacią odpowiadającą  za „zsyłkę” Hulka do innej galaktyki. W filmie (jak i komiksie) zostaje ukarany wygnaniem na Ziemię. Straciwszy część swoich mocy tuła się po świecie, w celu odnalezienia nowej drogi. Aby odzyskać siły musi jeszcze raz posiąść swój mistyczny oręnż. Mjolnir – bo tak nazywa się młot Thora, został ukryty gdzieś na naszej planecie. Tym czasem w Asgardzie, brat naszego bohatera – Loki, planuje przejąć władzę w królestwie.

Premiera już 29 kwietnia tego roku.

Jakub Lipczik

Sponsoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków. Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl

 

CIEKAWOSTKI:

– „Thor” jest częścią dużego projektu Marvela, związanego z grupą superbohaterów „The Avengers”
– We wszystkich ekranizacjach komiksów, po napisach możemy zobaczyć „tajemnicze” zajawki kolejnych filmów
– Podobno na końcu „Thora” poznamy kolejnego członka „Mścicieli” – Hawkeye′a. Wiadomo, że zagra go Jeremy Renner („Hurt Locker”)