Szpital Królestwo recenzja serialu

Ten, kto fascynuje się powieściami Stephena Kinga nie powinien pominąć tego serialu. Nad produkcją czuwał sam pisarz, wziął również w niej udział występując w roli narratora.

Główny bohater, Peter Rickman podczas porannego biegania został potrącony przez samochód i pozostawiony na poboczu. Sparaliżowany mężczyzna nie jest w stanie się ruszyć. Zostaję przewieziony do Szpitala Królestwo, gdzie grozi mu znacznie większe niebezpieczeństwo niż utrata sprawności. Wynajem laptopów

Szpital Królestwo został wybudowany na miejscu starego cmentarza, co zaostrza fabułę i dodaję już na wstępie dreszczyk emocji. Już po pierwszym odcinku serialu widać, że każdy, kto tam przebywa bez względu na to czy jest pacjentem czy nie, skrywa jakieś mroczne tajemnice. Atmosfera w szpitalu jest dziwna, ale i zmienna. Momentami oglądając film można mieć wrażenie, że ogląda się „Ostry dyżur”, natomiast po chwili z przerażeniem patrzymy na to jak duchy spacerują po korytarzach szpitala. Dzięki takim zwrotom akcji fabuła stale zaskakuje, nie opiera się na jednym wątku.

Nie jest tajemnicą, że w szpitalu dzieją się różne niewyjaśnione, dziwne rzeczy. Jednak to wszystko pozostaje między personelem, nikt nie ma odwagi o tym rozmawiać. Jedynymi osobami otwarcie rozmawiającymi o tym jaką tajemnicę skrywa szpital jest dwójka bohaterów cierpiących na zespół downa, którzy są zatrudnieni w kuchni szpitalnej.

Nie brakuje w serialu również staruszki, która zna jego tajemnicę, ale nikt nie traktuje jej poważnie, dobrego i złego ducha, wielkiego zwierza mówiącego ludzkim głosem.

Serial zdecydowanie skierowany jest do fanów Stephena Kinga, oglądając uważnie film można zauważyć, że przyłożył swoją rękę do powstawania serialu nadając mu charakterystyczną atmosferę jaka panuje również w jego powieściach.

Autorka: Karolina Zawada
[strona_podzial]
Oryginalny tytuł: Kingom Hospital
Reżyseria: Craig R. Baxley
Scenariusz: Stephen King, Richard Dogling, Lars von Trier, Tabitha King Obsada: Bruce Davison, Diane Ladd, Andrew McCarthly, Stephen King, Kett Kurton, Jack Coleman, Allison Hossach, Emily Tennant, Ron Seymour, Jodelle Fernand, Suki Kaiser, Jammie Harrold Muzyka: Gary Chang, Hal Beckett
Zdjęcia: Davis Connell
Rok produkcji: 2004r.
Czas trwania:40 min.
Odcinki:13

Sposnoruje nasze witryny StacjaKultura.pl AMSO Rent wynajem komputerów