Puls 3 recenzja filmu

Trafiłem na ten film jakby przypadkiem – nie miałem, co oglądać wieczorem, zaś ta produkcja zależała się gdzieś wśród moich nowych dvd. Zastanawiałem się, czy dam radę obejrzeć owy horror chociaż przez pół godziny. Bardzo szybko się przekonałem, że aż tak to nie bolało. Po dosyć udanej pierwszej części, wyreżyserowanej z pomysłu Wesa Cravena, druga nie była niczym zaskakującym tudzież porywającym. Reżyser drugiej odsłony jest twórcą i trzeciej, która – co niestety rzuca się w oczy – jest filmem bardzo niskobudżetowym.

Główna bohaterka, przebywając w społeczeństwie, które po fali spowodowanych upiorami komputerowymi samobójstw zamieszkało na odludziu i kompletnie wyzbyło się technologii, znajduje w jednym ze złomowisk komputer przenośny. Z początku ma wiele obaw, aby włączyć owo urządzenie. Kiedy jednak przełamuje strach, spotyka w sieci chłopaka o imieniu Adam. Namawia ją, aby wyruszyła do Houston, gdzie wszystko się zaczęło i odnalazła go. Dziewczyna wyrusza samotnie w podróż z nadzieją rozwikłania zagadki zabójczego wirusa komputerowego. Chce ponadto wreszcie poznać człowieka, który twierdzi, że zna odpowiedź na każde pytanie. Nie będzie to jednak przyjemny spacer. Nasza bohaterka będzie musiała walczyć o swoje życie i stawić czoła demonom – stworzonym przez technologię.

Laptopy poleasingowe Warszawa

Film stanowi luźną rozrywkę dla niewymagających. Nie zobaczymy tam nic cudnego, ale nie ma też wielkiej tragedii. Spokojnie można wysiedzieć do końca i trzeba przyznać, że fabuła jest bardzo ciekawa. Owa historia to najmocniejszy punkt filmu, gdyż z minuty na minutę sprawia, że coraz bardziej pragniemy dowiedzieć się: „kto stoi za całą katastrofą?”. Momenty grozy w bardzo „wyrafinowany” sposób przypominają nam, że nie jest to Animal Planet, lecz horror. Obejrzenie tego tytułu sprawdza się, kiedy mamy chwilę czasu tudzież nic innego do zrobienia, dlatego mimo wszystko nie radzę szczególnie go szukać.[strona_podzial]

Tytuły oryginalne: Pulse 3, Pulse 3: Invasion
Produkcja: USA
Rok wydania: 2008
Reżyseria: Joel Soisson
Scenariusz: Joel Soisson
Obsada: Naureen DeWulf, Karley Scott Collins, Rider Strong, Georgina Rylace
Gatunek: Horror, sci-fi
Czas trwania: 91 min.

Ocena: 4/10

Jakub Lipczik