Nie do Wiary. Powrót Strefy 11? – program

Niejednokrotnie niedzielnymi wieczorami zasiadaliśmy w fotelach i włączaliśmy TVN, aby obejrzeć kolejny odcinek z serii: „Nie do wiary”. Poruszano w nim wiele historii o: nawiedzonych domach, duchach, tajemniczych istotach nie z tego świata, ludziach ze stygmatami, przepowiedniach tudzież zagadkach przeszłości. Stacja emitowała program w latach 1997-2007. Zdjęcie z anteny tłumaczono tym, że dziesięć lat to stanowczo za długo na jego ukazywanie. Nie brano pod uwagę niemałej rzeszy fanów  jaką zdobyła w tym okresie „Strefa 11”. Wynika tak z wypowiedzi rzecznika prasowego TVN-u: Andrzeja Sołtysika, który udzielił odpowiedzi na łamach portalu www.wirtualnemedia.pl. Ponadto dodał, że stacja nie planuje kontynuacji programu pod innym tytułem.

„Nie do wiary”, określane niekiedy mianem: „Strefy 11”, powróciło. Tym razem pod nazwą: „Strefa Tajemnic”. Jak można się było spodziewać: TVN nie posiada go w swoim repertuarze, program przejął POLSAT. Najwyraźniej ekipa, zajmująca się niegdyś tym przedsięwzięciem uznała, że nie przejdzie do kanału Discovery Historia, jaki im z resztą proponowano. „Strefa Tajemnic” różni się od pierwowzoru jedynie intytulacją – nie zmieniono ani klimatu ani form ukazywania zjawisk. Oczywiście gospodarzem programu pozostał Maciej Trojanowski – szczerze powiedziawszy, nie wyobrażam sobie kogoś innego na jego miejscu. Komputery poleasingowe

Uważam, że program jest ciekawy, gdyż porusza kontrowersyjną tematykę zabobonów. Wiele przedstawionych historii zdaje się być autentycznych tudzież budzi naszą wyobraźnię. W mojej pamięci najbardziej utknął wątek o chłopcu, który , pozostając sam w pomieszczeniu, potrafił „wyczarować” wodę na suficie, ścianie, bądź podłodze. Kiedy na sam koniec odcinka realizatorzy postanowili umieścić ukrytą kamerę w miejscu, gdzie nastolatek miał się skupić i przywołać ową spektakularną moc, okazało się, że po wyjściu wszystkich z sali… dzieciaczek wyjął spod bluzki pistolecik na wodę i za jego pomocą ozdobił ścianę kilkunastoma kropelkami cieczy. To się dopiero nazywa wyobraźnia! =)

Zainteresowanych opowiastkami rodem „nie z tego świata” zapraszam do obejrzenia „Strefy Tajemnic” w POLSACIE, która emitowana jest w każdą niedzielę o godzinie 19.30. komputery Warszawa

AKTUALIZACJA: program został zdjęty z ramówki Polsatu![strona_podzial]Dla przypomnienia założeń i formy programu, poniżej zamieszczam jeden z odcinków, moim zdaniem jeden z lepszych, w trzech częściach. Miłego oglądania:

„Złe moce, zły wpływ, czarna magia.” cz.1

„Złe moce, zły wpływ, czarna magia.” cz.2

„Złe moce, zły wpływ, czarna magia.” cz.3

Alicja Paluch

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i ten tekst jest własnością serwisu.