Lesbian Vampire Killers – recenzja filmu

Sens filmu streszcza się w zasadzie w jego tytule. Historia jest niezwykle prosta: dwóch nieco ślamazarnych angielskich młodych mężczyzn, którym w życiu jakoś za bardzo się nie układa, postanawia wyruszyć w przypadkowo wybrane miejsce, aby zaznać przygody. Wiąże się ona oczywiście z poznaniem możliwie jak największej ilości przedstawicielek płci pięknej, w czym celuje zwłaszcza Fletch, który nie ma powodzenia u kobiet.

Drugi Jimmy, to typowy angielski mięczak. Nie potrafi poradzić sobie z wiecznie rzucającą i zdradzającą go dziewczyną. Para bohaterów jest dobrze skontrastowana, przypomina tym nieco Flipa oraz Flapa, zwłaszcza wizualnie. Myślę zresztą, że o to właśnie twórcom filmu chodziło. Para naszych bohaterów dociera do zapadłej wioski zwanej Cragwich, w której od dawna rozgrywa się walka dobra ze złem, a ściślej pomiędzy rodem McLaren a królową wampirów Carmillą. Po dotarciu do Cragwich panowie szybko zapoznają się z grupą studentek etnologii, które przybyły badać legendę o Carmillii. Zważywszy na wizualną atrakcyjność i skąpe odzienie naszych studentek, dżentelmeni- w szczególności Fletch- postanawiają nawiązać bliższą znajomość. Ich plany zdają się nie spalić na panewce, ponieważ wszyscy nocują w tym samym miejscu, osnutej całunem mgły chacie, znajdującej się w samym środku mrocznego lasu.

laptopy poleasingowe Kraków

Łatwo jest przewidzieć, co się dalej stanie, ale gwarantuję: czeka Was kawał dobrej zabawy i doskonała, „odmóżdżająca” rozrywka. „Lesbian Vampire Killers” to bardzo godziwa porcja grozy, która śmieje się z horroru wampirzego jako gatunku, a także, po trochu, z nas samych. Wyszydza nieco uwielbienie wobec mrocznej tematyki gotyku i legend o wampirach,  doszukiwania się w nich ziaren prawdy tudzież kontaktu ze światem duchów oraz potworów.

piotrek nakoneczny

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl

Produkcja: Wielka Brytania
Rok wydania: 2009
Reżyser: Phil Claydon
Obsada: Silvia Colloca, Mathew Horne, Lucy Gaskell, Emma Clifford
Gatunek: Horror, komedia

Ocena: 7/10