Filmowe wpadki…

1. Janosik -Prawdziwa Historia (2009)

Film w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Wspaniała obsada miała przyciągnąć ludzi do kin, a wątek o męstwie i miłości poruszyć twarde serca widzów. I wszystko by się zgadzało, gdyby nie fakt, że w filmie wystąpiły krowy, oznakowane przez Unię Europejską…

 

2. Gladiator (2000)

„Gladiator” Ridley’a Scotta był niewątpliwym hitem. Wspaniałe efekty wizualne- jak i dźwiękowe- docenili nie tylko widzowie, lecz również krytycy filmowi (między innymi dzięki rewelacyjnej grze Russela Crowe). Ale nawet bacznym oczom krytyków umknęła butla gazowa, umieszczona pod rydwanem… (laptopy poleasingowe kraków )


3.Troja (2004)

Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby „Troi” (Wolfgang Petersen). Ta superprodukcja kosztowała około 185 milionów dolarów, a role Orlando Blooma oraz Brada Pitta przyciągnęły do kin tłumy. Film miał wzruszać widzów wielkim uczuciem, pomiędzy Parysem i Heleną, pokazywać tamtejsze cywilizacje oraz mistrzowskie sztuki walki. Ale czy ktoś spodziewał się, że w starożytnej Grecji zobaczymy samolot?

4. Piraci z Karaibów (2003)

„Piraci z Karaibów”, w reżyserii Gore′a Verbinsky′ego, to film, któremu niestety nie żałowano krytyki. Uważni widzowie wypatrzyli wiele niedociągnięć, np. liczne zmiany we fryzurze kapitana Sparrowa i ciągle zmieniającą się liczbą dredów na jego głowie. Ale i tak widzowie jednogłośnie stwierdzili, że Johny Depp powinien dostać nagrodę za najlepiej ubierającego się pirata.


5. Vinci (2004)

Polskie komedie zwykle na głowę biją swoich amerykańskich konkurentów. Film Vinci, w reżyserii Juliusza Machulskiego, miał być przezabawną komedią kryminalną. I był. Ale widzowie chyba nie są na tyle naiwni, żeby pomylić mikrofon z gałką od skrzyni biegów?

autorka: Karina Ziaja

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl