Fast and Furious 4 (Szybko i Wściekle 4) – recenzja filmu

Seria „Szybkich i Wściekłych” bardzo szybko zyskała dużą grupę fanów. Pierwsza część wprowadziła dużo świeżości do amerykańskiego, samochodowego kina akcji. A twórcy dodatkowo angażując w produkcję Vin Diesla naprawdę wiedzieli, co robią. Był to silny katalizator, który doprowadził do wielkiego sukcesu „Szybkich”. Niestety druga część nie była już ani za szybka, ani za wściekła.

I właściwie położyła cały klimat i atmosferę. Na szczęście zaufanie fanów zostało jeszcze raz zaskarbione przez trzecią odsłonę, która wkraczając w nowy nurt wyścigów samochodowych, dała nadzieję na wielki powrót starej ekipy. Justin Lin, twórca „japońskiego driftu”, jest również autorem części czwartej. Idąc za słowami zawodowych trenerów, że „dobrego składu się nie zmienia”, zaprosił na plan wszystkich lubianych, znanych i najlepszych „wściekłych”. Tym razem Toretto (Diesel) kończy ze swoją pracą ekstremalnego kierowcy, a O’Connor (Walker) został rekrutowany przez FBI. Ich drogi znów zaczynają się łączyć, gdy będą musieli pokonać wspólnego wroga. Toretto w poszukiwaniu zemsty za śmierć swojej dziewczyny (Rodriguez), a Brian wykonując misję  zleconą przez biuro federalne. Tym razem nie będzie taryfy ulgowej i nadejdzie czas by opowiedzieć się wreszcie, po którejś ze stron. Laptopy poleasingowe Kraków

Czwarta odsłona jest naprawdę szybka i diabelsko wściekła. Drużyna znana nam z pierwszej części spisuje się fenomenalnie. Vin Diesel jest oczywiście najciekawszym punktem produkcji, ale reszta również sprawia, że na twarzach fanów pojawia się uśmiech. Wyrywające z fotela sceny pościgów, uliczne wypadki i zawrotna prędkość w połączeniu ze świetną, gorącą muzyką sprawiają, że film jest niesamowitą mieszanką wybuchową, o ogromnej sile rażenia. Numery kaskaderskie są na najwyższym poziomie, a historia nie jest tylko płytkim kinem akcji. Fantastyczna rozrywka, nie tylko dla dużych chłopców!

Reżyseria: Justin Lin
Scenariusz: Chris Morgan
Obsada: Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez
Gatunek: Akcja

Ocena: 7/10

Fot. materiał promocyjny