Elita Zabójców recenzja filmu

Amerykańskie kino sensacyjne ma swój schemat, który kochają wielbiciele strzelanin i pościgów, a nienawidzą ci, którzy oczekują czegoś więcej niż rozlewu krwi. Trudno odpowiedzieć sobie na pytanie czego więcej dostarcza nam „Elita zabójców”, który w Ameryce już zarobił miliony, a u nas ewentualnych fanów może zyskać od przyszłego piątku.

Główny bohater Danny (Statham) – były agent SAS, czyli Brytyjskich Sił Specjalnych – spędza zawodową emeryturę w Australii. Spokój przerywa wiadomość o porwaniu jego przyjaciela Huntera (De Niro). Musi zabić trójkę agentów CIA, którzy zamordowali synów wpływowego sułtana. Agenci zostali wysłani przez starego wroga Danny’ego, zabójcę wywiadu (Clive Owen), który chce za wszelką cenę przeszkodzić mu w realizacji zadania. Danny stacza ostatnią grę o życie swoje i przyjaciela. Film został zrealizowany na podstawie faktów opisanych w książce o tym samym tytule autorstwa Ranulpha Fiennesa. Wywołała kontrowersje i sprzeciwy Amerykanów, którzy wersji przedstawionej w książce nigdy oficjalnie nie potwierdzili.

Film jest kolejną produkcją sensacyjną, w której gra Robert De Niro – niegdyś powalający aktorskim kunsztem jak chociażby w „Ojcu chrzestnym II”, „Gorączce”, szeregu filmów Martina Scorsese (m.in „Ulice nędzy”, „Wściekły byk”, „Kasyno”). Dziś Hollywood zdaje się go widzieć wyłącznie jako emeryta niegdyś pracującego w policji – jak w „Poznaj naszą rodzinkę” – czy odchodzącego na emeryturę zabójcę – jak tutaj.

Tak więc czy warto? Jeśli jest się fanem tego typu produkcji a widok rozmieniającego swój talent na drobne De Niro nie irytuje – to oczywiście. Jeśli jednak spodziewacie się mocno ambitnego prześwietlenia psychiki byłych komandosów, to nie warto nawet zadawać sobie tego pytania.

Barbara Łukaszewicz

Sponsoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe kraków

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl

[strona_podzial]


Tytuł oryginalny: Killer Elite
Produkcja:
Australia, USA
Rok wydania:
2011r.
Dystrybutor:
Monolith Films
Reżyseria:
Gary McKendry
Scenariusz:
Gary McKendry
Zdjęcia:
Simon Duggan
Muzyka:
Reinhold Heil
Obsada:
Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro
Gatunek:
Thriller, Akcja
Czas trwania:
105 min.