Dzika droga: feministyczna wersja ‚Into the wild’?

Reżyser „Witaj w klubie” – utworu z brawurowymi rolami Matthew McConaughey′a i Jareda Leto, szybko podbił amerykański biznes filmowy. Sukces ten pozwolił twórcy rozwinąć skrzydła. Teraz wziął się za ekranizację powieści „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie” autorstwa Cheryl Strayed. W główną rolę wciela się Reese Witherspoon. Scenariusz przygotował Nick Hornby, który napisał również skrypt do „Była sobie dziewczyna” (nominacja do Oscara).

 

Witherspoon zagra samą Strayed. „Dzika droga” jest zapisem drogi bohaterki, która po życiowych niepowodzeniach, śmierci matki oraz rozpadzie małżeństwa, zdecydowała się zmienić swoje życie i wybrała się w długą podróż wzdłuż Ameryki Północnej. komputery Warszawa Cheryl ostatecznie pokonała samotnie ponad tysiąc mil trasą Pacific Crest Trail.

 

„Dzika droga” została przetłumaczona na 28 języków, a po premierze w 2012 roku stosunkowo szybko wskoczyła na pierwsze miejsce listy bestsellerów New York Timesa. Reese Witherspoon wykupiła prawa do ekranizacji powieści. Laptopy poleasingowe

 

Czy „Dzika droga” będzie sukcesem współczesnego kina drogi? Feministyczną wersją „Into the Wild” Seana Penna? Premiera w USA już 5 grudnia.

 

Juliusz Żebrowski

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i ten tekst jest własnością serwisu.